Ciągła debata między oponami z kolcami i bez kolców

opony caloroczne

W krajach, w których panują prawdziwe zimy i które wymagają używania opon zimowych do bezpiecznej jazdy lub ze względu na lokalne przepisy, i gdzie obie opcje są sprzedawane, debata, która opcja jest najlepsza, będzie kontynuowana. Opony zimowe powinny być używane w celu optymalizacji bezpieczeństwa podczas jazdy w warunkach zimowych. Kluczem jest upewnienie się, że kupujesz opony premium, które mają mieszankę gumy zoptymalizowaną pod kątem trudnych warunków zimowych i zachowują zwinność nawet w bardzo niskich temperaturach. Kiedy wybierasz opony z kolcami lub bez kolców, obie powinny być najwyższej jakości przy dokonywaniu wyboru.

Jeśli dokonasz wyboru między wysokiej jakości oponami z kolcami a oponami bez kolców, różnica nie będzie tak duża. Główną różnicą jest oczywiście to, że opony z kolcami mają metalowe kolce wystające z bieżnika. W krajach dopuszczających opony z kolcami, czyli we wszystkich krajach Europy z wyjątkiem Niemiec i Polski, ich stosowanie jest nadal ograniczone do miesięcy zimowych, w których panują trudne warunki. Często są one zabronione do użytku w innym okresie roku. Opony bez kolców nie mają ograniczeń i mogą być swobodnie używane w każdym kraju w Europie. Chociaż powinny być używane tylko w sezonie zimowym, nie ma przepisów, które ograniczają ich użycie przez pozostałą część roku.

Mimo że opony bez kolców mogą być używane z prawnego punktu widzenia, nie powinny być używane w ciepłym sezonie. Posiadają mieszankę gumową zoptymalizowaną pod kątem niskich temperatur oraz bieżnik dostosowany do lodu, śniegu i błota pośniegowego. Kiedy jeździsz z nimi w ciepłe dni, zużycie będzie bardzo duże, a niektóre specjalne cechy bieżnika będą się zużywać i obniżą ich osiągi później w warunkach zimowych. Jeśli chcesz mieć opony, których możesz używać przez cały rok, dostępne są opony całoroczne z homologacją na zimę, które mają konstrukcję z podwójnym bieżnikiem, która poradzi sobie zarówno z zimową, jak i letnią pogodą, zapewniając dobre osiągi i bezpieczeństwo.

Opony bez kolców będą polegać na bieżniku i mieszance, aby wytworzyć wystarczające tarcie, ponieważ nie mają kolców. Będą miały przyczepne cząsteczki i krzemionkę dodaną do mieszanki, aby zapewnić dobrą przyczepność, będą miały innowacje w bieżniku, które mogą zapewnić prawie taką samą przyczepność na lodzie, jak opony z kolcami, a na śniegu i błocie pośniegowym będą równie dobre.

Jeśli mieszkasz na obszarach, na których panują bardzo oblodzone warunki zimowe, powinieneś rozważyć opony z kolcami. Jeśli nie masz bardzo oblodzonych warunków, prawdopodobnie poradzisz sobie z oponami bez kolców, które zapewniają większą elastyczność zarówno pod względem ograniczeń geograficznych, jak i czasowych.

Jeśli nie masz tak surowej zimy, możesz nawet rozważyć niektóre opony całoroczne z homologacją na zimę, które zapewniają jeszcze większą elastyczność i wygodę. Wszystkie trzy opcje zapewniają dobre osiągi w połączeniu z doskonałym profilem bezpieczeństwa podczas jazdy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru opon z kolcami lub bez kolców, odwiedź witrynę: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top