Lepsza przyczepność zimowa dzięki odpowiednim oponom zimowym

opony zimowe

Podczas jazdy zimą ważne jest, aby mieć dobrą przyczepność, ale także stabilność jest bardzo ważna, aby pojazd nie wymknął się spod kontroli. Jazda w zimowych warunkach jest trudna, więc jeśli nie masz pewności, że masz najlepsze opony do swojego pojazdu, które zapewnią Ci stabilność i kontrolę, której potrzebujesz. Wybór opon jest ważny zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i osiągów.

Zasadniczo będziesz musiał dokonać wyboru zarówno opon zimowych, jak i letnich, gdzie oba muszą być dobrym wyborem. Może to być jeszcze ważniejsze w przypadku opon zimowych, ponieważ masz trudniejsze warunki. Możesz także zdecydować się na opony całoroczne, które stanowią hybrydę opon letnich i zimowych i radzą sobie w obu warunkach, jeśli są zatwierdzone do użytku zimowego.

W przypadku opon zimowych masz do wyboru szeroką gamę opon, wszystkie będą miały inny wygląd bieżnika, a niektóre będą miały kolce wystające z bieżnika, aby poprawić przyczepność. Wybór opon jest ważny, ponieważ mają one fundamentalne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach podczas jazdy. Opony należy traktować jak każdy inny element bezpieczeństwa swojego samochodu, taki jak pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i układy zapobiegające blokowaniu kół podczas hamowania. Te ostatnie są już uwzględnione przy zakupie samochodu, ale opony, które wybierzesz, będą musiały być zoptymalizowane pod kątem twoich nawyków i warunków jazdy. Nie oznacza to, że są mniej ważne, ponieważ opony zimowe są zwykle ważniejsze pod względem wyboru odpowiednich opon, a opcji jest więcej, ponieważ masz zarówno opony z kolcami, jak i bez kolców.

Na nowej etykiecie UE wyróżniono trzy różne kryteria: przyczepność na mokrej nawierzchni, zużycie paliwa i hałas opon. Łatwo jest uzyskać szybki przegląd przyczepności na mokrej nawierzchni i jej porównania z innymi oponami. Przyczepność na mokrej nawierzchni różni się oczywiście od przyczepności na oblodzonych i zaśnieżonych nawierzchniach, więc wybierając oponę zimową trzeba będzie inaczej ocenić przyczepność i stabilność. Najlepiej jest czytać różne recenzje i testy opon i stamtąd zacząć budować swoją wiedzę. Niektóre firmy mają długą historię tworzenia świetnych opon zimowych, które są znane z dobrej przyczepności i stabilności w zimowych warunkach. Ponieważ wybór jest ważny, nie spiesz się i bądź bezpieczny.

Masz również grupę opon, która jest określana jako opony całoroczne lub opony na każdą pogodę, czyli opony, które radzą sobie zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Są to opony hybrydowe pomiędzy oponami letnimi i zimowymi, które w bezpieczny sposób radzą sobie w obu warunkach. Będą musiały zostać zatwierdzone do użytku zimowego. Aby znaleźć najlepsze opony, możesz połączyć informacje, które otrzymujesz z unijnych etykiet opon, ponieważ chcesz zobaczyć, jak zachowują się jako opony letnie, a także jako opony zimowe, które możesz ocenić na podstawie testów opon w magazynach motoryzacyjnych.

Więcej informacji na temat opon zapewniających dobrą przyczepność latem i zimą można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top