Opony do samochodów benzynowych w porównaniu do samochodów elektrycznych i hybryd

opony zimowe

Różnica między oponami do samochodów benzynowych i elektrycznych lub hybrydowych polega na tym, że jeśli masz silnik elektryczny do zasilania samochodu, będziesz potrzebować dużo ciężkich akumulatorów. Spowoduje to znaczne zwiększenie masy i aby samochód elektryczny mógł dostać się na odpowiednią odległość, będzie musiał dodać wystarczającą ilość akumulatorów. Istnieje również bardziej bezpośrednie przenoszenie mocy na wał napędowy, dzięki czemu występuje wyższy moment obrotowy, który może szybciej zużywać opony. To oprócz dodatkowego ciężaru powoduje większe zużycie opon i dlatego potrzebujesz opon bardziej odpornych na zużycie. Przy wyborze opon do samochodu elektrycznego lub hybrydy ważne jest, aby były one zalecane do tego zastosowania.

Wybierając opony do zwykłego samochodu napędzanego benzyną z silnikiem spalinowym, wiesz, że wszystkie opony są przystosowane do tego. W przypadku opon letnich jest to dość proste, podczas gdy w przypadku opon zimowych wybór opon może wiązać się z większymi wyzwaniami, ponieważ będziesz musiał znaleźć dobre opony, które są odpowiednie dla twojego obszaru i nadają się do samochodu elektrycznego.

Podczas jazdy samochodem elektrycznym lub hybrydowym najprawdopodobniej będziesz musiał częściej obracać opony, aby wyrównać większe zużycie. Gdy różnica między przednimi a tylnymi oponami wynosi 2-3 mm, czas zmienić ich miejsce. Zwykle można to zrobić, zmieniając opony letnie i opony zimowe, ale teraz, przy wyższym współczynniku zużycia, być może będziesz musiał to zrobić w połowie sezonu, aby zapewnić podobną przyczepność na wszystkich oponach wokół samochodu.

Posiadanie opon o niskim oporze toczenia staje się jeszcze ważniejsze w samochodach elektrycznych, dzięki czemu można uzyskać większy dystans na każdym ładowaniu. Ponieważ nie możesz szybko naładować pojazdu podczas jazdy, po prostu zatrzymując się na stacji benzynowej, a następnie kontynuując jazdę, musisz upewnić się, że osiągniesz maksymalny dystans z każdego ładowania. Pomaga w tym opony o niskim oporze toczenia, które zużywają mniej energii podczas toczenia, a także zużywają się wolniej.

Samochody hybrydowe są w rzeczywistości napędzane połączeniem silnika benzynowego i silnika elektrycznego, w którym ten zaawansowany technologicznie system wykorzystuje skomputeryzowane sterowanie, aby umożliwić pojazdom hybrydowym ciągłe przełączanie między silnikiem benzynowym i elektrycznym, a także utrzymywanie naładowania akumulatora i wiele innych złożonych zadań. To sprawia, że ​​samochód hybrydowy jest bardziej elastyczny i ma większy zasięg jazdy niż samochody elektryczne, ponieważ nie trzeba go podłączać do gniazdka. Problem polega na tym, że nadal jest on zasilany benzyną, a tym samym jest mniej ekologiczny. Masz jednak wsparcie w postaci możliwości korzystania z benzyny, jeśli baterie są wyczerpane, a zatem możesz również zwiększyć zasięg, który możesz uzyskać bez problemów, który możesz mieć w przypadku czysto elektrycznego samochodu.

Więcej informacji na temat wyboru opon do samochodów hybrydowych można znaleźć na stronie https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top