Różne opony potrzebne do pojazdów elektrycznych lub hybrydowych

opony zimowe

Wybierając opony do swojego pojazdu, czy to samochodu osobowego, czy SUV-a, musisz upewnić się, że masz najlepszą opcję opon do swojego pojazdu. Kiedy masz samochód elektryczny lub hybrydę, znowu masz pojazd specjalistyczny, który będzie musiał mieć specjalne opony. Istnieje kilka opon, które są zalecane do użytku w pojazdach elektrycznych, ale nie wszystkie są zalecane, dlatego przed zakupem sprawdź, czy są. Ważne jest, aby były odporne na zużycie i miały niskie opory toczenia.

Samochody elektryczne i hybrydy są cięższymi pojazdami ze względu na zestawy akumulatorów i wymagają opon, które mogą wytrzymać większe obciążenia powodowane przez ciężkie zestawy akumulatorów i mogą wytrzymać wyższy moment obrotowy związany z silnikami elektrycznymi. Chcesz także mieć niski opór toczenia, aby z każdym ładowaniem jechać dalej. Jest to oczywiście ważne, ponieważ może stanowić pewne ograniczenie dla samochodów elektrycznych, ponieważ nie można po prostu szybko zatrzymać się i naładować.

W przypadku wszystkich różnych opcji opon, opon letnich i zimowych, musisz sprawdzić, czy są one optymalne dla Twojego pojazdu. Możesz także zdecydować się na opony całoroczne, których możesz używać przez cały rok. Dzięki temu możesz używać jednego kompletu opon przez cały rok i nie musisz martwić się o pogodę. Opony powinny być zatwierdzone do użytku zimowego i mieć symbol płatka śniegu na boku opony. Dzięki temu mają świetną przyczepność i bezpieczeństwo podczas jazdy lub zaśnieżonych i oblodzonych dróg w taki sam sposób, jak podczas jazdy po suchych lub mokrych letnich drogach.

Opony całoroczne będą miały konstrukcję z podwójnym bieżnikiem, zoptymalizowaną pod kątem letnich dróg i zoptymalizowaną pod kątem zimowych dróg, dzięki czemu uzyskasz ogólną oponę o wysokich osiągach. Mieszanka gumy musi być również zoptymalizowana do użytku przez cały rok, aby zapewnić jej miękkość i zwinność w szerokim zakresie temperatur. Dodatek krzemionki zapewni, że opony są trwałe i charakteryzują się niskim zużyciem w połączeniu z niskim oporem toczenia.

Cięższe pojazdy muszą mieć lepszą przyczepność, zwłaszcza zimą, kiedy muszą mieć możliwość zatrzymania się i pozostania na drogach. Musisz upewnić się, że masz opony zimowe z dobrą głębokością bieżnika, która powinna wynosić co najmniej 4 mm. W przypadku cięższych pojazdów ważne jest również monitorowanie ciśnienia w oponach, aby upewnić się, że nie jest ono niskie. Temperatura wpływa również na ciśnienie w oponach, więc jeśli masz duże zmiany temperatury, musisz dostosować ciśnienie. Niskie ciśnienie powoduje przedwczesne zużycie opon, a wysokie ciśnienie powoduje ścieranie ważnej konstrukcji środkowego bieżnika i zmianę właściwości jezdnych. Dlatego warto mieć nawyk sprawdzania ciśnienia, gdy zatrzymujesz się na stacji benzynowej.

Więcej informacji na temat opon zalecanych do pojazdów elektrycznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top