Různé pneumatiky potřebné pro elektrická nebo hybridní vozidla

zimni pneumatiky

Při výběru pneumatik pro vaše vozidlo, ať už jde o automobil nebo SUV, se musíte ujistit, že máte pro své vozidlo nejlepší variantu pneumatik. Pokud máte elektromobil nebo hybrid, máte opět speciální vozidlo, které bude muset mít speciální pneumatiky. Existuje několik pneumatik, které se doporučují pro použití na elektrických vozidlech, ale ne všechny se doporučují, proto před zakoupením zkontrolujte, zda jsou v pořádku. Je důležité, aby byly odolné proti opotřebení a aby měly nízký valivý odpor.

Elektromobily a hybridy jsou kvůli bateriím těžšími vozidly a vyžadují pneumatiky, které zvládnou větší zátěž způsobenou těžkými bateriemi a zvládnou vyšší točivý moment spojený s elektromotory. Chcete také mít nízký valivý odpor, abyste se při každém nabití dostali dále. To je samozřejmě důležité, protože to může být pro elektromobily poněkud omezené, protože nemůžete jen rychle zastavit a nabít je.

U všech různých možností pneumatik, letních pneumatik a zimních pneumatik, musíte zkontrolovat, zda jsou pro vaše vozidlo optimální. Můžete se také rozhodnout pro celoroční pneumatiky, které můžete používat celoročně. Ty vám umožňují používat jednu sadu pneumatik po celý rok a nemusíte si dělat starosti s počasím. Pneumatiky by měly být schváleny pro zimní použití a na bočnici pneumatik by měly být opatřeny symbolem sněhové vločky. To jim umožňuje mít velkou přilnavost a bezpečnost při jízdě na zasněžených a zledovatělých vozovkách stejně, jako když řídíte na suché nebo mokré letní silnici.

Celoroční pneumatiky budou mít design s dvojitým dezénem, ​​jeden je optimalizován pro letní silnice a druhý je optimalizován pro zimní silnice, takže vám může poskytnout celkově vysoce výkonnou pneumatiku. Gumová směs musí být také optimalizována pro celoroční použití, aby byla zajištěna jejich měkkost a hbitost v širokém teplotním rozsahu. Přidání oxidu křemičitého zajistí, že pneumatiky budou odolné a budou mít nízké opotřebení v kombinaci s nízkým valivým odporem.

Těžší vozidla musí mít lepší přilnavost, zejména v zimním období, kdy musí být schopna zastavit na silnicích. Musíte se ujistit, že máte zimní pneumatiky s dobrou hloubkou dezénu, která by měla být alespoň 4 mm. U těžších vozidel je také důležité sledovat tlak v pneumatikách, abyste se ujistili, že nemáte nízký tlak v pneumatikách. Teplota také ovlivňuje tlak v pneumatikách, takže pokud máte velké změny teploty, musíte tlak upravit. Nízký tlak předčasně opotřebuje pneumatiky a vysoký tlak opotřebuje důležitý design středního běhounu a změní jízdní vlastnosti. Když zastavíte u benzinové pumpy, dejte si za úkol zkontrolovat tlak.

Další informace o pneumatikách doporučených pro elektrická vozidla najdete na: www.nokiantyres.cz

Scroll to Top