Używaj odpowiednich opon w sezonie zimowym

opony zimowe

Jazda zimą jest trudniejsza niż latem, ponieważ śnieg i lód tworzą śliską nawierzchnię, co bardzo utrudnia jazdę, jeśli nie masz do tego odpowiednich opon. Przy odpowiednim doborze opon możesz zwiększyć przyczepność i trakcję, ułatwiając kontrolowanie tych okoliczności. Będziesz musiał mieć dobrej jakości opony zimowe, z kolcami lub bez, w zależności od miejsca zamieszkania. Szpilki radzą sobie lepiej na lodzie niż te bez kolców, podczas gdy na śniegu i błocie pośniegowym oba są równie dobre. Jednak bardzo ważne jest, aby upewnić się, że masz założone opony, zanim nadejdzie zima.

W przypadku opon bez kolców masz możliwość wyboru dedykowanej opony zimowej, która będzie działać tylko w tym sezonie, w którym panują niskie temperatury i zimowe warunki i powinna zostać zmieniona, gdy miniesz ten sezon. Będzie to wymagało posiadania dwóch kompletów opon, jednego na sezon zimowy i jednego na sezon letni. To samo dotyczy opon z kolcami. Możesz także wybrać opony na każdą pogodę z homologacją zimową, które również nie są kolcowane, ale mogą działać niezależnie od pogody i mogą być używane przez cały rok, więc nie ma potrzeby zmiany opon w ciągu roku. Może to być bardzo wygodne, ponieważ zawsze jesteś gotowy do korzystania z samochodu, niezależnie od aktualnej pogody. Nie musisz też martwić się o zmianę opon na zimowe przed nadejściem zimy.

Opony na każdą pogodę są idealne dla osób, które obecnie nie zmieniają opon między sezonem letnim a zimowym, ale zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z jazdą, gdy masz sporadyczną zimową pogodę. Te opony zapewnią Ci bezpieczeństwo zarówno na suchych, ciepłych drogach, jak i na zimowych zimowych drogach, nawet gdy są pokryte śniegiem i lodem. Opony na każdą pogodę wymagają okazjonalnego obracania, aby można było wyrównać różnice w zużyciu. Rotacja to procedura zmiany miejsca tylnej i przedniej opony, aby zużycie było bardziej równomierne. W zależności od tego, ile jeździsz, planuj obracać opony 1-2 razy w roku, aby obie opony zużywały się równomiernie, dzięki czemu możesz kupić pełny nowy komplet opon.

Ważne jest, aby zrozumieć, że opony letnie nie są dobre, gdy jest zima. Mieszanka gumowa nie jest stworzona na zimno, więc w niskich temperaturach będzie twarda. Twarda opona nie zapewni przyczepności potrzebnej do bezpiecznej jazdy. Dlatego ważne jest, aby zmienić opony na zimowe, gdy tylko zaczną spadać temperatury.

Ważne jest, aby zaplanować wymianę opon z dużym wyprzedzeniem, aby być przygotowanym i nie próbować jeździć z oponami letnimi w warunkach zimowych. Terminowa wymiana opon jest naprawdę ważna, abyś nie rozpoczął sezonu zimowego od wypadku, którego można by było uniknąć, gdybyś zmienił opony. Należy unikać jazdy na oponach letnich na śniegu lub lodzie.

Więcej informacji na temat opcji opon zimowych na sezon zimowy można znaleźć na stronie: www. nokiantyres.pl

Scroll to Top