Dlaczego opony zimowe to najlepszy wybór na obszarach o surowych zimach

opony zimowe

Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym panują długie i surowe zimy, zawsze lepiej mieć opony zimowe w swoim pojeździe, niż tylko używać opon zimowych na każdą pogodę. Dzieje się tak, ponieważ te opony zapewniają lepsze osiągi i bezpieczeństwo. Są zoptymalizowane pod kątem trudnych warunków, a także możesz wybierać między oponami z kolcami lub bez, aby uzyskać najlepszą przyczepność i profil bezpieczeństwa. Niektóre kraje zakazały jednak wersji z kolcami, podczas gdy inne ograniczają tylko czas, w którym można ich używać. Oznacza to, że trzeba poczekać do tego terminu przed sezonem zimowym, zanim będzie można je zamontować, a przed określonym terminem pod koniec zimy, gdy już nadeszła wiosna.

Zanim nadejdzie pierwszy śnieg, który łatwiej jest śledzić, wprowadzając zmiany, gdy temperatura zaczyna zbliżać się do ujemnego terytorium, ponieważ opony zimowe przewyższają opony letnie w niskich temperaturach. W przypadku opon bez kolców nie ma ograniczeń dotyczących dat i można je zamontować w połowie jesieni, kiedy zbliża się zima. Na ćwieki trzeba poczekać, aż upłynie termin ograniczeń, chyba że zima już nadeszła. Gdy masz już opony zimowe w swoim pojeździe, jesteś gotowy na każdą zimową pogodę. Opony z kolcami mają lepszą przyczepność na lodzie i twardym, ubitym śniegu, podczas gdy na śniegu są równie dobre. Upewnij się, że kupujesz opony premium, aby otrzymać opony, które mają najlepszą przyczepność, kontrolę i krótką drogę hamowania.

Opony bez kolców opierają się na wzorze wzoru bieżnika i zdolności do wprowadzania cząstek przyczepności i cech, które mogą chwytać lód bez użycia metalowych kolców. Potrzeba opon premium staje się tutaj bardzo widoczna. Innowacje sprawiły, że opony bez kolców są prawie równie dobre na lodzie, jak opony z kolcami. Obie te opcje są lepsze niż opony na każdą pogodę, ponieważ zostały zoptymalizowane tylko do sezonu zimowego, więc zarówno mieszanka, jak i wzór bieżnika mają na celu zapewnienie przyczepności w warunkach zimowych.

Jeśli mieszkasz w okolicy, w której zimą panuje nieprzewidywalna pogoda, lepiej wyposażyć swój samochód w opony na każdą pogodę. Powodem tego jest fakt, że opony na każdą pogodę są przystosowane do wszystkiego, od suchego asfaltu po śnieg i lód na drodze. W wielu krajach Europy zimy mogą nadejść bez ostrzeżenia, co może być dość niebezpieczne, jeśli samochody nie są wyposażone w odpowiednie opony. W takich obszarach lepiej byłoby, gdybyś miał opony na każdą pogodę, które są zatwierdzone do użytku zimowego. Opony na każdą pogodę z homologacją zimową przeszły testy wydajności na śniegu i lodzie i są znacznie lepsze niż opony niezatwierdzone na zimę, ale nie są tak dobre, jak opony dedykowane, które opony na każdą pogodę muszą zachowywać się w tak szerokim zakresie klimatów i warunków. Ponieważ nie zmieniasz opon na zmianę, musisz upewnić się, że opony są regularnie sprawdzane, najlepiej w sklepie oponiarskim, który może również obracać opony, aby wyrównać różnice w zużyciu.

Więcej informacji na temat wyboru opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie www.nokiantyres.pl

Scroll to Top