Wybierz opony SUV, które mogą zoptymalizować osiągi Twojego SUV-a

opony na kazda pogode

Producenci opon oferują szeroką gamę różnych opon dla rozwijającego się rynku SUV-ów. Potrzeba różnych opon wynika z tego, że masz oba różne wymiary i różne warunki, w których będą używane. Możesz ich używać do użytku na drogach, takich jak jazda po mieście lub autostradzie, lub potem w terenie, gdzie jeździsz teren. Większość SUV-ów jest używanych na drogach, a segment pojazdów rośnie, ponieważ oba są przestronnymi pojazdami. Mają lepsze wyniki w zakresie bezpieczeństwa niż zwykłe samochody osobowe, co czyni je doskonałą opcją do użytku jako pojazd rodzinny, w którym chcesz połączyć bezpieczny i przestronny pojazd. Były jednak badania, które wykazały, że SUV-y są znacznie bezpieczniejsze niż sedany. W rzeczywistości kierowca lub pasażer SUV-a ma co najmniej 50 procent większe prawdopodobieństwo przeżycia wypadku samochodowego bez odniesienia poważnych obrażeń niż osoba jadąca sedanem.

Aby zoptymalizować osiągi swojego SUV-a, ważne jest, aby mieć dobre opony premium o wysokiej jakości. Niezależnie od tego, czy będziesz jeździć po drogach, czy w terenie, chcesz mieć opony, które oferują „technologię aramidowej ściany bocznej”, która pozwala na zwiększoną ochronę przed uderzeniami i przecięciami, zbudowanymi z mocnych włókien aramidowych, takich samych jak te, które są używane w w przemyśle lotniczym, dzięki czemu opony są praktycznie odporne na przebicie. Ponieważ chroni to twoją oponę przed dziurami i uderzeniami w krawężniki podczas parkowania i jazdy w terenie, masz dobrą ochronę przed ostrymi kamieniami lub przedmiotami.

Oprócz wybierania opon na podstawie wymiarów, pogody i stanu drogi, będziesz musiał również zaopatrzyć się w opony na podstawie mocy Twojego SUV-a, ponieważ elektryczne SUV-y i hybrydy będą miały lepsze wyniki, jeśli użyjesz opon zalecanych do pojazdów elektrycznych. Nie wszystkie opony są zalecane do tego zastosowania. Niezależnie od tego, czy wybierzesz SUV opony letnie i połącz je z zimowymi oponami SUV, czy też będziesz musiał używać opon SUV na każdą pogodę przez cały rok, będzie to decyzja, którą będziesz musiał podjąć. Jeśli wybierzesz opony na każdą pogodę, upewnij się, że są one zatwierdzone do użytku zimowego, umieszczając symbol Alpine na boku opony. Nie wystarczy mieć oznaczenie M + S, ponieważ nie oznacza to atestu do użytku zimowego. Musisz również dbać o opony, sprawdzając regularnie ciśnienie w oponach, a także głębokość bieżnika, a gdy różnica głębokości bieżnika między przednimi a tylnymi oponami przekracza 2-3 mm, obracasz opony. Ponieważ nie zmieniasz opon między sezonami, zwykle poświęcają one mniej uwagi, co oznacza, że ​​musisz upewnić się, że jest to zrobione.

W przypadku opon dedykowanych musisz wybierać między oponami z kolcami SUV a oponami SUV bez kolców. Te z ćwiekami nie są dozwolone we wszystkich krajach, więc wybór jest łatwy. Jeśli oba są zatwierdzone, musisz wybrać na podstawie tego, co najbardziej Ci odpowiada, pamiętając, że nie możesz odwiedzać ani przejeżdżać przez kraje, w których obowiązuje zakaz używania opon z kolcami, jeśli taki jest Twój wybór.

Więcej informacji na temat opon SUV można znaleźć na stronie www.nokiantyres.pl

Scroll to Top