Które opony Nokian Hakkapeliitta wybrać?

nokian hakkapeliita

Jeśli szukasz opon zimowych i chcesz jednych z najlepszych, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i osiągi, większość z nich wybierze zestaw Nokian Hakkapeliitta. Obecnie mają szeroką gamę opon pasujących do różnych pojazdów i różnych warunków. W asortymencie masz zarówno opony z kolcami, jak i bez kolców, a większość z nich jest również zalecana do użytku w pojazdach elektrycznych, co zawsze musisz sprawdzić. Opony do pojazdów elektrycznych muszą być bardziej odporne na zużycie i wytrzymywać większy ciężar spowodowany przez akumulatory.

Masz Nokian Hakkapeliitta 9, która jest następcą popularnego Nokian Hakkapeliitta 8. Są one dostępne również dla SUV-ów i wtedy noszą nazwę Nokian Hakkapeliitta 9 SUV, a wcześniejszą wersją były Nokian Hakkapeliitta 8 SUV. Jest to seria opon z kolcami, która wykorzystuje opatentowaną technologię podwójnych kolców, w której masz różne kolce, aby poprawić przyczepność, a rozmieszczenie jest również zoptymalizowane pod kątem najlepszej przyczepności i wydajności. Mają doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie i mogą pochwalić się najniższym poziomem hałasu i zużycia paliwa w porównaniu z oponami z kolcami. Opony SUV mają ściany boczne wzmocnione aramidem, które chronią je przed uderzeniami podczas jazdy w terenie, a nawet przed uderzeniem w krawężniki podczas parkowania.

Następnie masz Nokian Hakkapeliitta R3, która zastąpiła Nokian Hakkapeliitta R2, czyli opony bez kolców. Dostępne są również dla SUV-ów, to wtedy Nokian Hakkapeliitta R3 SUV i jej poprzedniczka Nokian Hakkapeliitta R2 SUV. Mimo że nie mają metalowych kołków wystających z bieżnika, mają doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie. Wykorzystują optymalny wzór bieżnika i lamele, aby zapewnić przyczepność, a także dodano przyczepne cząsteczki, które zostały dodane do mieszanki. Te cząstki są zwykle kriokryształami, które mogą tworzyć powierzchnię ścierną, która może zapewnić wystarczającą przyczepność i przyczepność dla przyspieszenia i opóźnienia. Możliwość szybkiego zatrzymania się jest zwykle różnicą między byciem w wypadku a nie byciem w nim.

W takim razie masz Nokian Hakkapeliitta LT3, która zastąpiła Nokian Hakkapeliitta LT2, która jest przeznaczona do ekstremalnego użytku zimowego w ciężkich lekkich ciężarówkach i pojazdach 4×4. Są to opony z kolcami, które w rzeczywistości są wyposażone w kolce ze stali nierdzewnej dla zwiększenia trwałości. Opony te są przeznaczone do trudnych warunków zimowych i drogowych, w tym terenowych lub miejsc pracy. Ponieważ mają kołki, mają doskonałą przyczepność na oblodzonych drogach. Mają ściany boczne wzmocnione aramidem, które chronią je przed gruzem na stanowiskach pracy lub ostrymi kamieniami podczas jazdy w terenie.

Dzięki tej gamie opon Nokian Hakkapeliitta masz opony do wszystkiego, od samochodów osobowych po lekkie ciężarówki i do wszystkich obszarów, niezależnie od tego, czy chcesz mieć opony z kolcami czy bez. Masz również opony, które mogą być używane w pojazdach elektrycznych lub hybrydach. Dzięki tej gamie masz również najlepsze możliwe bezpieczeństwo i wydajność, nawet w bardzo trudnych zimowych warunkach.

Więcej informacji na temat gamy opon Nokian Hakkapeliitta można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top