Używaj opon letnich latem i zimowych zimą

opony zimowe

Używanie właściwych opon na odpowiedni sezon i warunki pogodowe jest ważne, aby osiągnąć najlepsze osiągi i bezpieczeństwo podczas jazdy. Masz dedykowane opony, z których każde jest dobre na swój sezon, a następnie masz opony na każdą pogodę, które radzą sobie w obu warunkach i mogą być używane przez cały rok, jeśli są zatwierdzone do użytku zimowego. Jest to dobre dla obszarów, w których pogoda jest bardzo zmienna i brakuje im długich zim, które są prawie gwarantowane w skali roku w niektórych częściach świata i gdzie dedykowane opony zimowe są prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem.

Opony zimowe to najlepszy wybór w trudnych warunkach zimowych i zapewniają najlepsze osiągi na śniegu i lodzie, a tym bardziej opony zimowe z kolcami. Jeśli nie masz nic przeciwko zmianie opon po sezonie zimowym, to dokonałeś najlepszego wyboru dla bezpieczeństwa swojej rodziny. Dużą wadą opon zimowych jest jednak konieczność wymiany opon przed nadejściem zimy, a także po zakończeniu sezonu zimowego. Dzieje się tak, ponieważ opony zimowe nie są przeznaczone do użytku w innych porach roku, ale w zimie, aw niektórych krajach zostały zakazane

Kupując opony zimowe, niezależnie od tego, czy kupujesz opony z kolcami, czy bez kolców, poradzisz sobie w najtrudniejszych zimowych warunkach, a jeśli mieszkasz w rejonie z surowymi zimami, nie będziesz rozczarowany ich osiągami. Mimo że opony zimowe nie mogą być używane przez pozostałą część roku, usprawiedliwią one wszelkie niedogodności związane z wymianą opon, ale dodatkowe bezpieczeństwo i osiągi uzasadniają tę zmianę.

Ponieważ opony zimowe są specjalnie zaprojektowane do użytku w zimnych miesiącach, nie są dobre, jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła. Gdybyś miał ich używać na gorących letnich drogach, ryzyko nadmiernego napompowania lub zdmuchnięcia będzie znacznie wyższe. Są wykonane z mieszanki gumowej, która w wysokich temperaturach staje się bardzo miękka. Jest to coś, co wpływa na to, jak samochód się czuje i zachowuje na drodze, więc prawdopodobnie będziesz mieć bardzo dobrą przyczepność i bezpośrednią reakcję. Opony będą się jednak zużywać znacznie szybciej niż powinny, dlatego nie jest to zalecane. Z drugiej strony, używanie opon letnich w warunkach zimowych jest znacznie bardziej niebezpieczne, ponieważ nie masz odpowiedniej przyczepności, aby bezpiecznie radzić sobie w zimowych warunkach.

Mieszanka gumy, z której wykonane są opony zimowe, ma również wyższy opór toczenia, co powoduje, że Twój pojazd zużywa więcej paliwa. Nie jest to dobre ani dla środowiska, ani dla Twojego portfela. Ich żywotność ulegnie również skróceniu, jeśli będziesz ich używać na drogach upalnego lata, w przeciwieństwie do używania ich w warunkach zimowych, do których zostały zaprojektowane. Jeśli obszar, w którym mieszkasz, wymaga dobrej opony zimowej i nie chcesz zmieniać opon na sezon zimowy, powinieneś rozważyć opony na każdą pogodę. Opony te są również w stanie poradzić sobie w sezonie zimowym, ale mają tę zaletę, że mogą być używane przez cały rok.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: www. nokiantyres.pl

Scroll to Top